Gdzie kupić samochód

Zakup samochodu to spory wydatek i poważna decyzja, przed podjęciem której należy jak najlepiej zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku, jak również z ewentualnymi wadami samochodu, które ich obecni właściciele mogą starać się zatuszować. Miejsc poszukiwania nowego auta jest kilka:

  • giełdy samochodowe;
  • komisy samochodowe;
  • aukcje internetowe;
  • salon.

Niestety tylko w tym ostatnim mamy gwarancję sprawności pojazdu oraz tego, że nie zostaniemy oszukani, ale nie każdy może sobie pozwolić na nowy samochód z salonu.

Najbardziej narażeni na oszustwo jesteśmy w przypadku aukcji internetowych, kiedy to nie obejrzymy dokładnie samochodu przed dokonaniem wpłaty. Z drugiej strony, Internet jest miejscem, do którego dostęp w dzisiejszych czasach ma praktycznie każdy i które zawiera największą ilość ofert samochodów na sprzedaż.

Jeśli zdecydujemy się na zakup samochodu z komisu prowadzonego przez autoryzowanego dealera, otrzymujemy gwarancję sprawności samochodu, co jednak wiąże się z dodatkowymi wydatkami dla niego.

Pamiętaj więc, aby przed dokonaniem zakupu samochodu zorientować się jak najlepiej w temacie i dowiedzieć się, jak samemu sprawdzić, czy samochód na pewno jest w tak dobrym stanie, o jakim zapewnia jego właściciel.